Munir El Haddadi și Alex Grimaldo au „rupt” plasele

0 0

După 50 de minute gazdele conduceau cu 2-1, iar Sevilla, o expertă a competiției, alerga după egalare pentru a reintra în cărțile calificării.

A venit minutul 54. Mesa a trimis o minge cu capul, iar Munir El Haddadi (23 de ani), fostul jucător al Barcelonei, a tras din prima, din 20 de metri, fără să lase mingea să cadă! Mingea s-a dus ca din tun în poartă, fără nicio șansă pentru Kolar, care a plonjat în zadar.

VEZI VIDEO CU REUȘITA!

munir 3

Replica lui Grimaldo

Alex Grimaldo, fundașul stânga spaniol în vârstă de 23 de ani, produs al Barcelonei, a șutat năprasnic de la 18 metri în minutul 105 al partidei dintre Benfica și Dinamo Zagreb, la scorul de 2-0 pentru portughezi. Mingea a căpătat o traiectorie ciudată, mingea coborând brusc înaintea liniei porții. Portarul lui Dinamo Zagreb nu a reacționat.