MAN UNITED 2-1 WEST HAM! Victorie din penalty-uri! Pogba a transformat ambele lovituri | SPAL 2-1 JUVENTUS! SOC pentru Juve in ziua in care putea deveni campioana | HUESCA 0-0 BARCELONA

0 1


13:57
12 Apr
In aceasta etapa, Juventus poate castiga al 8-lea titlu consecutiv in Serie A, iar Razvan Lucescu si PAOK pot deveni campioni in Grecia.

Si acest final de saptamana programeaza meciuri interesante in Europa: un derby britanic (Liverpool – Chelsea), „Derbi sevillano” in Spania (FC Sevilla – Betis), ambele derby-uri ale Istanbulului (Besiktas – Istanbul BB si Fenerbahce – Galatasaray), „Le Classique” in Belgia (Standard Liege – Anderlecht), „Derby del Turia” in Spania (Valencia – Levante), „Pražské derby“ in Cehia (Slavia – Sparta), meciuri de titlu in Serbia, Bulgaria, Belgia, Germania, Spania si multe alte intalniri tari. 

FC Sfantu Gheorghe – Sheriff Tiraspol (Moldova, Divizia Nationala, vineri, 12 aprilie, 14.00)

Standard Liege – Anderlecht (Belgia, Pro League, vineri, 12 aprilie, 21.30)

SPAL – Juventus (Italia, Serie A, sambata, 13 aprilie, 16.00)

Honved – Debrecen (Ungaria, NB 1, sambata, 13 aprilie, 18.00)

Steaua Rosie Belgrad – Radnicki Nis (Serbia, Super Liga, sambata, 13 aprilie, 19.00)

Besiktas – Istanbul BB (Turcia, Super Liga, sambata, 13 aprilie, 19.00)

Borussia Dortmund – Mainz (Germania, Bundesliga, sambata, 13 aprilie, 19.30)

Videoton – Ujpest (Ungaria, NB 1, sambata, 13 aprilie, 20.30)

AC Milan – Lazio (Italia, Serie A, sambata, 13 aprilie, 21.30)

FC Sevilla – Betis Sevilla (Spania, La Liga, sambata, 13 aprilie, 21.45)

Crystal Palace – Manchester City (Anglia, Premier League, duminica, 14 aprilie, 16.05)

Fortuna Dusseldorf – Bayern Munchen (Germania, Bundesliga, duminica, 14 aprilie, 16.30)

Brondby – FC Copenhaga (Danemarca, Superligaen, duminica, 14 aprilie, 17.00)

Saint Etienne – Bordeaux (Franta, Ligue 1, duminica, 14 aprilie, 18.00)

Liverpool – Chelsea (Anglia, Premier League, duminica, 14 aprilie, 18.30)

Genk – Club Brugge (Belgia, Pro League, duminica, 14 aprilie, 19.00)

Larisa – PAOK Salonic (Grecia, Super League, duminica, 14 aprilie, 19.00)

Levski Sofia – Ludogoret (Bulgaria, A PFG, duminica, 14 aprilie, 19.00)

FK Rostov – Spartak Moscova (Rusia, Premier League, duminica, 14 aprilie, 19.00)

Slavia Praga – Sparta Praga (Cehia, Liga 1, duminica, 14 aprilie, 19.00)

Lokomotiva Zagreb – Hajduk Split (Croatia, 1.HNL, duminica, 14 aprilie, 20.00)

Feyenoord – Heracles Almelo (Olanda, Eredivisie, sambata, 13 aprilie, 21.45)

Valencia – Levante (Spania, La Liga, duminica, 14 aprilie, 21.45)

Lille – PSG (Franta, Ligue 1, duminica, 14 aprilie, 22.00)

Fenerbahce – Galatasaray (Turcia, Super Liga, duminica, 14 aprilie, 19.00)





https://www.sport.ro/fotbal-extern/25-de-meciuri-de-vazut-in-europa-in-acest-weekend-fener-galata-milan-lazio-si-liverpool-chelsea-printre.html

Citește și

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata