CRYSTAL PALACE – MANCHESTER CITY // liveTEXT de la 16:05 » Formația lui Pep Guardiola e obligată să câștige! Echipele probabile, clasament + cote

0 2

Vezi AICI statisticile meciului

Echipele probabile

Crystal Palace: Guaita – Wan-Bissaka, Kelly, Dann, Van Aanholt – Townsend, Milivojevic, McArthur, Schlupp – Zaha; Batshuayi
Absenți: Mamadou Sakho, Jame Tomkins
Antrenor: Roy Hodgson

Manchester City: Ederson – Danilo, Stones, Laporte, Mendy – De Bruyne, Fernandinho, David Silva – Sterling, Aguero, Sane
Absenți: Fabian Delph, Banjamin Mendy, Claudio Bravo
Antrenor:  Pep Guardiola

Stadion: Selthurst Park
Arbitru: Martin Atkinson

Vezi AICI clasamentul din Premier League

Vezi AICI programul etapei #34 din Premier League

Manchester City ocupă locul secund în Premier League, cu două puncte mai puțin decât Liverpool. „Cetățenii” au însă un meci mai puțin disputat. Crystal Palace este pe locul 13 și are un final liniștit de sezon. Oaspeții de azi sunt la 11 puncte de Cardiff City, formația de pe ultimul loc retrogradabil.

Tensiuni la City

Atmosfera nu e tocmai bună în lotul lui Manchester City după eșecul din manșa tur a „sferturilor” de finală din Liga Campionilor, 0-1 cu Tottenham. Gundogan a criticat prestația formației sale, dar a fost pus la punct imediat de Guardiola: „Nu sunt de acord cu el. Absolut deloc! Sunt într-adevăr jocuri în care primim gol, apoi avem o cădere. Nu a fost cazul în partida cu Tottenham, 0-1. Am controlat clar repriza secundă, nu le-am permis să șuteze de multe ori la poartă”.

Totul despre LIVERPOOL – CHELSEA » Derby cu miză imensă în Premier League!