Bucurati-va de fotbal! Rezumatele sunt ACUM la Pro TV! Polonia 2-3 Portugalia, Muntenegru 0-2 Serbia, Rusia 0-0 Suedia! Franta, salvata de Mbappe in prelungiri cu Islanda – www.sport.ro

12 Oct
Campioana mondiala, Franta, a avut mari emotii in partida amicala de pe Municipal du Roudourou din Guingamp contra Islandei! Aceasta a avut 2-0 dupa reusitele lui Bjarnason si Arnason – Franta a redus din diferenta dupa autogolul lui Eyjolfsson din minutul 86, pentru ca Mbappe sa egaleze in minutul 89 din penalty!

89 | GOAL! France 2-2 Iceland! Kylian Mbappe powers home the penalty to rescue something from this game for Les Bleus & they could still take the win from this game #FRAISL

GOL ISRAEL! Autogol al lui Tierney!

74′ | Goal for Israel. Kayal fires in a low cross which is deflected into the Scotland net by Kieran Tierney [2-1]

— Scotland National Team (@ScotlandNT) October 11, 2018

23:19
11 Oct
Doua goluri in liga D, seria a 3-a din UEFA Nations League. Azerbaijan are 2-0 in Insulele Feroe iar Kosovo o conduce din nou pe Malta, 2-1.

23:11
11 Oct
Gol Israel! Dor Peretz egaleaza in meciul cu Scotia, cea care a ramas in 10 oameni dupa eliminarea lui Souttar pentru 2 galbene.

52′ | Goal for Israel. Dor Peretz finds the ball at his feet inside the box and puts into the bottom left-hand corner [1-1]

22:52
11 Oct
Argentina s-a distrat cu Iraq intr-o partida amicala – Lautaro Martinez, Roberto Pereyra, Pezzella si Franco Cervi au marcat. Spania are 3-0 la pauza in Tara Galilor. Paco Alcacer a reusit dubla.

22:18
11 Oct
Benjamin Kololli deschide scorul pentru Kosovo cu Malta. S-a marcat in toate meciurile din UEFA Nations League care se desfasoara acum!

22:13
11 Oct

Scotia deschide scorul in Israel! Mulgrew transforma penalty-ul primit. Richard Almeida deschide scorul pentru Azerbaijan in Insulele Feroe.

GOAL for Scotland! Charlie Mulgrew from the penalty spot. 1-0 to Scotland. pic.twitter.com/VdpbWzehvk

22:10
11 Oct

Incepe nebunia in UEFA Nations League! Doi dintre cei mai in forma atacanti ai Europei marcheaza! Aleksander Mitrovic a transformat penalty-ul Serbiei din Muntenegru, Piatek a deschis scorul in derby-ul zilei, Polonia – Portugalia!

De asemenea, Paco Alcacer a deschis scorul in partida amicala dintre Tara Galilor si Spania in minutul 8. Sergio Ramos a dublat avantajul Spaniei in minutul 22.

10 Oct

Rezumatele din fiecare seara vor fi pe Pro X! Mai mult, in serile in care joaca Romania, pe Pro TV este Nations League: Bucurati-va de fotbal – Special cu nationala Romaniei si rezumatele serii! Joi specialul incepe la ora 21.00, iar duminica de la ora 15.00 si apoi continua de la ora 22.00!

10 Oct

Selectionerul nationalei Romaniei, Cosmin Contra, a vorbit pentru Pro TV inaintea dublei din aceasta saptamana cu Lituania si Serbia, partide care vor fi transmise in direct de Pro TV. Primul meci este joi de la ora 21.45 la Vilnius.

„E clar ca gandul nostru e sa castigam in Lituania. La ora jocului cu Serbia sa fie posibilitatea daca vom castiga si acel meci sa trecem pe locul 1 in grupa. Asta e telul nostru din astea 2 meciuri. Sarbii au castigat foarte greu acolo dupa ce lituanienii au avut 2, 3 ocazii clare de gol. E o echipa periculoasa pentru ca joaca pe un teren artificial, il uda foarte mult inainte de joc”
a spus Cosmin Contra pentru Pro TV.

S-au vandut aproape 30.000 de bilete pentru partida cu Serbia care va fi duminica in direct la Pro TV. Selectionerul nationalei crede ca stadionul se va umple in cazul unui succes in primul meci, cel de joi cu Lituania, transmis in direct de Pro TV.

„Eu cred ca intr o duminica invitam lumea sa vada un meci cu 2 echipe bune si speram sa umple stadionul sa ne ajute sa castigam acest meci pentru ca daca ne vom intoarece cu o victorie din Lituania acest meci poate sa depinda locul 1 din grupa noastra! Eu cred ca lumea merita sa vina la ora 4 sa vina la stadion sa sustina baietii, sa sustina echipa nationala. Daca se umple de tot stadionul depinde si meciul din Lituania” a mai spus Contra.